Udany jubileusz De Rossiego

dodał: Michał Machowski  |  źródło: seriea.pl  |  17.10.2015 19:58
AS Roma pewnie pokonała przed własną publicznością Empoli w sobotni wieczór. Mecz numer 500. w barwach Romy trafieniem zwieńczył Daniele De Rossi. Polakom, Wojciechowi Szczęsnemu i Łukaszowi Skorupskiemu, nie udało się zachować czystych kont.

Zdecydowanie za mało w pierwszej połowie zrobili podopieczni Rudiego Garcii, aby przybliżyć się do zwycięstwa. Właściwie poza jedną groźną kontrą, niewykorzystaną przez Gervinho (Skorupski obronił) i kilkoma dobrze zapowiadającymi się akcjami, nie działo się nic ciekawego pod obiema bramkami.

Dopiero w drugiej połowie zobaczyliśmy bramki. Napoczął przeciwników Miralem Pjanić kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego w 56. minucie, a już 180 sekund później podwyższył Daniele De Rossi, rozgrywający tego dnia mecz numer 500. w barwach Romy. Doświadczony pomocnik po podaniu Pjanicia pewnie pokonał Skorupskiego.

Prowadzenie w 69. minucie podwyższył Salah. Egipcjanin dopełnił formalności z kilku metrów po dobrym podaniu Gervinho. Przyjezdnym udało się jedynie uratować honor za sprawą Marcela Buchela. Z jego strzałem zza pola karnego nie poradził sobie Szczęsny.

Dzięki dzisiejszej wygranej Roma plasuje się tuż za plecami Fiorentiny, z jednym punktem straty. "Viola" nie rozegrała jednak swojego spotkania w tej kolejce.

Roma - Empoli 3:1 (0:0)
1:0 Pjanić 56'
2:0 De Rossi 59'