REKLAMA
REKLAMA

Amerykanie przejmą Genoę?

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: Football Italia  |  05.09.2015 10:58
Jak podały włoskie media, amerykański fundusz inwestycyjny prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie przejęcia Genoi z rąk Enrico Preziosiego.

Dziennikarze Tuttomercatoweb dowiedzieli się, że trwają badania klubowych dokumentów przed procesem sprzedaży. W ostatnich dniach amerykańscy inwestorzy osobiście pojawili się w Genoi, co może oznaczać, że sprawa nabiera tempa.

Preziosi jest właścicielem Rossoblu od 2003 roku. Przejął klub, gdy spadł do Serie C1. Już w 2005 roku zespół cieszył się z awansu do Serie A, ale został zdegradowany do trzeciej ligi za ustawianie meczów. Nie zniechęciło to jednak biznesmena do dalszego inwestowania. Już dwa lata później Genoa zameldowała się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Od tamtej pory występuje w niej nieprzerwanie.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

Vikernes | 05.09.2015 11:05

hah, no i z kim teraz Galliani będzie robił interesy? (Z zyskiem dla Genoi oczywiście!)

FaNapoli | 05.09.2015 12:13

Wydaje mi się, że inwestowanie w Futbol Włoski to jest świetny interes. Kluby nie kosztują jakieś krocie,myślę że koszt przejęcia Genui to ok 50 mln euro, kluby są rozpoznawalne na całym świecie, nie mają swoich stadionów i ogólnie są niedoszacowane. Wystarczy zbudować własny stadion nowoczesny z sklepami i zając się lepszym marketingiem a spokojnie można podwoić wartość klubu po czym sprzedać jaiemuś bogaczowi myślącemu o sławie. Amerykanie chyba poczuli cash bo Bologna, Roma a teraz Genua są tego przykładem. Jest jeszcze sporo takich klubów we Włoszech na których spokojnie  można zarobić w dłuższej perspektywie. Trzeba tylko mieć furę pieniędzy  na początek i myśleć głową a nie sercem.

Adr84 | 05.09.2015 19:55

Preziosi zaprzeczył.

http://telenord.it/2015/09/05/pre ziosi-smentisce-qualsiasi-trattativ a-di-cessione-festa-per-i-122-anni- della-societa/

Grifo | 05.09.2015 20:16

Skoro zaprzecza, to musi być coś na rzeczy.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy