Villa zmiażdżyła Sunderland!

dodał: Mateusz Dolniak  |  źródło: anglia.goal.pl  |  14.03.2015 17:50
Zaledwie 45 minut wystarczyło nowym podopiecznym Tima Sherwooda, by rozbić w proch i pył Sunderland - i to na jego terenie. Po dwa razy do siatki Czarnych Kotów trafiali Christian Benteke i Gabriel Agbonlahor.

Takiej Aston Villi nie widzieliśmy już bardzo dawno. Piłkarze z West Midlands objęli prowadzenie już w szesnastej minucie za sprawą zespołowej akcji wykończonej przez Christiana Benteke, a dwie minuty później po podaniu Clarka podwyższył wynik Gabriel Agbonlahor.

Stary dobry duet napastników the Villans znów strzelał i trudno powiedzieć, by na tym dzisiejszego popołudnia kończył. W 37. minucie gry szybki atak swojego zespołu wykończył angielski napastnik, a tuż przed zmianą stron głową do siatki posłał futbolówkę Belg.

Drużyna Sherwooda była już niemal pewna zwycięstwa i po przerwie nie forsowała tempa. Goście kontrolowali przebieg gry, a gospodarzenie potrafili im zagrozić. Najbliżej zdobycia honorowego trafienia był w ostatnim kwadransie Steven Fletcher, który trafił jednak tylko w słupek.

To już trzecie zwycięstwo Aston Villi z rzędu i jednocześnie siódmy mecz Czarnych Kotów bez wygranej. Trzy zdobyte dziś punkty pozwoliły the Villans wyprzedzić w tabeli Sunderland.

Sunderland AFC - Aston Villa 0:4 (0:4)
0:1 Benteke 16'
0:2 Agbonlahor 18'
0:3 Agbonlahor 37'
0:4 Benteke 44'