Bez niespodzianki na Selhurst Park

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: anglia.goal.pl  |  14.03.2015 15:38
Bez niespodzianki obeszło się w pierwszym spotkaniu 29. kolejki Premier League, w którym Crystal Palace przed własną publicznością pokonało 3:1 Queens Park Rangers.

W roli faworyta do sobotniego spotkania przystępowali gospodarze. Nic bowiem nie wskazywało na to, że fatalnie spisujący się w meczach wyjazdowych goście będą w stanie wywieźć jakieś punkty z Selhrust Park. Potwierdzenie tego znaleźliśmy w pierwszej połowie, w której spotkanie zostało rozstrzygnięte.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 21. minucie. Bolasie z lewej strony pola karnego zagrał w pole bramkowe, gdzie do piłki dopadł Zaha i z bliskiej odległości umieścił ją w bramce. Drużyna Alana Pardew nie zamierzała się jednak zadowalać tylko jednym trafieniem.

W 40. minucie Crystal Palace prowadziło już 2:0. W bardzo podobnej sytuacji bramkarza QPR pokonał McArthur, a po raz drugi w roli asystenta wystąpił Bolasie. 120 sekund później padła trzecia bramka dla gospodarzy. Tym razem na listę strzelców wpisał się Ward, który pokonał Greena precyzyjnym strzałem z kilkunastu metrów.

W drugiej połowie gospodarze spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku. Zespół Queens Park Rangers nie miał natomiast pomysłu na stworzenie zagrożenia pod bramką Crystal Palace. Nadzieję gościom w 83. minucie przywrócił Matt Phillips, który popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu w samo okienko. Było to jednak wszystko, na co było stać gości w tym mecz.

Crystal Palace - Queens Park Rangers 3:1 (3:0)