Menez poprowadził Milan do triumfu

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  01.02.2015 22:36
Egzekucja Filippo Inzaghiego została odroczona w czasie, bo piłkarze Milanu pokonali w ramach 21. kolejki włoskiej ekstraklasy Parmę 3:1. Ojcem zwycięstwa ekipy ze stolicy Lombardii był Jeremy Menez (fot.), który strzelił dwa gole i zaliczył asystę przy trafieniu Zaccardo. Autorem jedynej bramki dla outsidera ligi włoskiej był natomiast dobrze znany kibicom w Mediolanie – Antonio Nocerino.

Z nowymi twarzami na boisku piłkarze Milanu mierzyli się z Parmą. Szansę otrzymali: Bocchetti oraz Destro. Natomiast w drużynie z regionu Emilia-Romania ponownie okazję do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymał Cristian Rodriguez.

Były piłkarz Porto oraz Atletico Madryt szybko dał się zapamiętać. Niestety dla zawodnika Parmy okoliczności nie były dla niego zbyt przyjemne. W związku z tym, że 29-latek w 16. minucie gry dotknął piłkę ręką, to sędzia nie miał wątpliwości, że gospodarzom należy się "jedenastka". Stały fragment gry na gola zamienił Menez i Rossoneri objęli  prowadzenie.

Radość podopiecznych Filippo Inzaghiego z prowadzenia nie trwała długo, bo w 24. minucie padł gol wyrównujący. Na listę strzelców wpisał się zawodnik doskonale znany w Mediolanie, czyli Antonio Nocerino. Pomocnik Gialloblu wykorzystał ospałość defensywy gospodarzy i z bliskiej odległości po mocnym uderzeniu pokonał Diego Lopeza.

W ostatnich piętnastu minutach spotkania oba teamy były bardzo blisko zmiany wyniku. Po stronie Milanu gola mógł strzelić Destro. Natomiast bliski zdobycia bramki dla Parmy był Nocerino, który dobijał piłkę po uderzeniu Vareli. 29-latek trafił jednak w środek bramki i bramkarz Czerwono-czarnych zdołał zapobiec utracie gola.

W 57. minucie przedstawiciele 18-krotnych mistrzów Włoch po raz drugi w meczu wyszli na prowadzenie. Jeszcze raz dał o sobie znać Menez, który po zagraniu Cerciego oddał mocny strzał z lewej nogi z około 20 metrów i Mirante był zmuszony do kapitulacji. Po tym trafieniu wyraźnie na trybunach ożywił się Adriano Galliani. Francuz natomiast mógł celebrować strzelenie swojego dwunastego gola w sezonie.

Goście nie zamierzali rozkładać bezradnie rąk i robili, co w ich mocy, aby wyrównać stan meczu. W 64. minucie wyszli z szybkim kontratakiem. Niestety dla fanów Parmy fatalnym zagraniem w kierunku Rodrigueza wyróżnił się Palladino i zamiast okazji strzeleckiej, była rozpacz z powodu niewykorzystanej szansy.

Tymczasem czternaście minut przed końcem wynik spotkania ustalił Zaccardo, który zwieńczył dobry występ swoim premiowym trafieniem w tym sezonie Serie A. Prawy obrońca mediolańczyków otrzymał podanie od Meneza i mocnym uderzeniem sprawił, że Mirante musiał po raz trzeci wyciągać piłkę z siatki. Milan wygrał ostatecznie 3:1.

AC Milan - FC Parma 3:1 (1:1)
1:0 Menez 17' (k.)
1:1 Nocerino 24'