30 lat temu Totti zadebiutował w AS Romie

Francesco Totti
Francesco Totti PressFocus

Dziś mija dokładnie 30 lat odkąd Francesco Totti zadebiutował w AS Romie rozpoczynając swoją niezapomnianą przygodę i stając się najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem giallorossich w historii.

  • 30 lat temu Totti rozegrał swój pierwszy mecz w AS Romie
  • Włoch przeszedł do historii jako największa legenda rzymskiego klubu
  • Napastnik rozegrał blisko 800 spotkań

Tak narodziła się legenda AS Romy

28 marca 1993 roku 16-letni Francesco Totti został wprowadzony na boisko przez trenera Vujadina Boskova w 87. minucie wygranego 2:0 meczu Romy z Brescią na Stadio Olimpico, zastępując Ruggiero Rizzitellego.

Był to jeden z zaledwie dwóch krótkich epizodów na boiskach Serie A w jego pierwszym sezonie w dorosłej drużynie Romy, po którym spędził kolejne 24 kampanie w zespole giallorossich zawieszając buty na kołku po zakończeniu rozgrywek 2016-17.

Podczas swojego pobytu w Romie Totti rozegrał niesamowitą liczbę 785 meczów we wszystkich rozgrywkach, strzelając 307 goli i notując 206 asyst. Napastnik zajął też trzecie miejsce pod względem liczby występów w Serie A (618).

W czasie swojej kariery został mistrzem świata w 2006 roku, wygrał mistrzostwo Włoch w sezonie 2000/01, a także dwukrotnie sięgał po Puchar Włoch oraz Superpuchar Włoch. Z pewnością w mocniejszym klubie miałby okazje do wywalczenia znacznie większej ilości trofeów, ale zawsze był lojalny wobec AS Romy.

Zobacz również: Serie A wybrała Trenera Miesiąca, zdecydowały zwycięstwa nad Napoli i Romą

Komentarze