Udany start Pulisa

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: Anglia.Goal.pl  |  10.01.2015 17:56
Nowy menedżer West Bromwich Albion Tony Pulis udanie rozpoczął misję ratowania zespołu przed spadkiem. Jego podopieczni pokonali przed własną publicznością konkurenta w walce u utrzymanie Hull City 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Saido Berahino. Dla The Baggies był to pierwsze zwycięstwo od czterech kolejek.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów nie zachwyciła.  Obu ekipom brakowało konkretnego pomysłu na rozmontowanie defensywy rywala. Z większą łatwością do okazji bramkowych dochodzili gospodarze. Stworzyli sobie przynajmniej trzy klarowne sytuacje do zdobycia gola. Najbliżej szczęścia był Brown Ideye, który znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem, ale w kluczowym momencie nie trafił nawet w światło bramki.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Walka prowadzona była głównie w środku pola. Żadna ze stron nie potrafiła na dłużej przejąć inicjatywy. Pierwszego gola kibice doczekali się w 78. minucie. Sędzia podyktował rzut wolny pośredni na szóstym metrze po tym, jak Allan McGregor złapał piłkę po odegraniu jednego ze swoich partnerów. Victor Anichebe rozegrał krótko stały fragment do Saido Berahino, który huknął po ziemi pod murem pakując futbolówkę w siatce.

Hull City do końca spotkania nie miało pomysłu na zdobycie gola wyrównującego. W przekroju całego spotkania „Tygrysy” zaprezentowały się bardzo mizernie i ostatecznie musiały pogodzić się z porażką.

West Bromwich Albion - Hull City 1:0 (0:0)
1:0 Berahino 78'