Kaka prowadzi Milan do zwycięstwa! (video)

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  06.01.2014 16:55
AC Milan według zdania swojego trenera walczy o utrzymanie w ekstraklasie, jednak dzisiaj piłkarze pokazali na boisko coś zgoła innego. Rossoneri pokonali bowiem Atalantę Bergamo aż 3:0, a świetny występ zaliczył Ricardo Kaka, który strzelił dwa gole i asystował przy trafieniu Cristante.

Już w trzeciej minucie AC Milan mógł wyjść na prowadzenie za sprawą Robinho. Brazylijczyk otrzymał dokładne dogranie od Mattii De Sciglio i minimalnie przestrzelił w dogodnej sytuacji. Nieco później napastnik odnalazł młodziutkiego Bryana Cristante, a 18-letni zawodnik uderzył tak, że piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Luca Cigarini mógł odgryźć się gospodarzom spotkania, ale jego strzał został pewnie obroniony przez Christiana Abbiatiego. W 33 minucie dał o sobie znać Ricardo Kaka. Ofensywny gracz rossonerich przymierzył z dystansu, ale tym razem jeszcze nie było mu dane pokonać golkipera.

Sztuka ta powiodła się jednak kilkadziesiąt sekund później, kiedy to około pięćdziesięciometrowy rajd przeprowadził Urby Emanuelson i zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, nieco wyrzucając Kakę do boku. Mimo to brazylijski piłkarz pokonał bramkarza.

Tym samym Milan skromnie prowadził do przerwy 1:0.

Druga połowa nie rozpoczęła się od zbyt ciekawych sytuacji. Dopiero po dwudziestu minutach mieliśmy ciekawszą akcję, tyle że przyniosła ona od razu gola. Dla AC Milan oczywiście - Robinho zagrał piłkę do Ricardo Kaki, a ten zdobył swoją drugą bramkę.

Kilkanaście sekund później gola na 3:0 zdobył młodziutki Bryan Cristante. Zaledwie pełnoletni pomocnik drużyny z Mediolanu otrzymał podanie od fenomenalnego dzisiaj Brazylijczyka, Kaki i mimo młodego wieku pewnie wykorzystał sytuację.

Więcej goli w Mediolanie nie ujrzeliśmy, ale Milan i tak mógł cieszyć się z dobrego wyniku.

szczotmaster | 06.01.2014 16:58

Możemy jeszcze nawet Inter przeskoczyć. Tylko trzeba grać równie dobrze jak dzisiaj.

IL.MILANISTA | 06.01.2014 16:58

Pięknie nowy rok się zaczął ! Kaka MVP meczu ! ; )

FORZA MILAN

zirytowany | 06.01.2014 16:59

Mam nadzieje ze znajdzie sie miejsce na boisku dla Kaki i Hondy :-) Ricki wraca do swojego grania z dawnych lat

ForzaMagicoMila | 06.01.2014 17:00

Ricky Kaka i wszystko jasne.2 zawodnik meczu IL Numero 24 Bryan Cristante!!

Pęknie Styczeń=12 pkt innej opcji nie widzę

sqnland | 06.01.2014 17:02

fajny mecz Milanu.
ogólnie większość na plus, ale jezeli chodzi o peronalne oceny to Emanuelson bardzo dobry mecz z kolei na minus Nocerino, wg mnie Poli powinien grać od początku. Mario też dał dobrą zmianę

raulgonzalez199 | 06.01.2014 17:03

brawo dla Milanu.niech wracają do formy i pokonają Atletico w 1/8 LM!

Rivera | 06.01.2014 17:03

Brawo Kaka, swietny mecz, prawdziwy lider. Matri walczyl ale mu nic ine wychodzilo... znowu. Cristante dobry mecz, gol ladny do tego poprzeczka. Balo dal dobra zmiane, mogl miec asyste, ale Robinho przed pusta bramka nie umial przyjac pilki, na szczescie odbila sie do Kaki i ten trafil. Brawo Mario.

PatoACM1899 | 06.01.2014 17:03

Cieszę się z 3 pkt. dobra gra, Kaka' wraca w wielkim stylu do Milanu nie ma co gadać, Cristante fajnie się zapowiada, obrona czasem dalej niepewna i to jest największy mankament. Abbiati mimo upływu czasu i lat potrafi dalej bronić nieprawdopodobne sytuacje. Matri i Nocerino ? Chyba wiadomo kto szybko powinien opuścić klub i zrobić miejsce dla innych.

Endrim | 06.01.2014 17:03

Świetny mecz Cristante...

mellini | 06.01.2014 17:04

Kaka King!Cristante super gra takich graczy nie mozna sie pozbywac to by bylo szalenstwo.Forza Milan!!!!

TommyMasta | 06.01.2014 17:04

Dobry początek roku w wykonaniu Milanu, zobaczymy jednak jak zagrają w kolejnych spotkaniach, bo jedna jaskółka jak wiemy wiosny nie czyni.

Rivera | 06.01.2014 17:05

No i jeszcze warto pochwalic Abbe bo gdyby nie on to Atalanta by strzelila tego gola, miala do tego dobre okazje.

Grecoos | 06.01.2014 17:06

Niech Milan zacznie wygrywać i pchać się w górną część tabeli,bo ubogo wygląda tabela czołówki bez takiego klubu jak Milan. !

ACMati92 | 06.01.2014 17:06

Nocerino powinien już odejść, facet był w ogóle strasznie zdziwiony, że biega po murawie San Siro. Eh, a przy Zlatanie tak błyszczał

martini1511 | 06.01.2014 17:08

piekny mecz jestesmy na dobrej drodze i wracamy do formy forza milan:)

Niewinny99 | 06.01.2014 17:12

szczotmaster takiego gówna jak rok temu to raczej grać nie będziemy, więc nie ma się czego obawiać.

daro11 | 06.01.2014 17:12

Wynik nie odzwierciedla gry Milanu która nadal nie jest dobra. Na początku mecz bardzo wyrównany, sytuacje z obu stron, w końcu pada bramka dla Milanu i koniec 1 połowy. Druga zaczęła się od mocnego uderzenia Atalanty ale sędzia nie uznał gola, do 65 min Atalanta mogła prowadzić 2:1 ale mnóstwo szczęścia pod bramką Abbiatiego. Naprawdę można było dostać zawału do tej 65 min, to co wyczyniała obrona , mnóstwo błędów. Az tu nagle wchodzi Balo, sytuacja z lipy i 2:0. Minęła chwilka i 3:0, potem mecz raczej pod kontrolą.
Wynik mógł być całkiem inny, Atalanta zasłużyła swoja postawą na dużo więcej. Mecz utwierdził chyba wszystkich że Matri to nadaje się do Catani lub Livorno a nie do Milanu. Kaka jak zwykle pod grą i z 100 i 101 golem w barwach Milanu.Cristante na plus, Nocerino baj baj daleko won!
Mimo wszystko dobry wynik, Forza Milan.

19Pablos89 | 06.01.2014 17:16

brawo dla Milanu!

povver | 06.01.2014 17:17

A to niespodzianka...:P

Może jeszcze nie wszystko stracone dla ekipy z Mediolanu?

Prostytucjusz | 06.01.2014 17:19

Oglądałem tylko 1 połowę (niestety) i muszę powiedzieć że nawet nieźle to wygląda.Brakuje Milanowi środkowego pomocnika który uspokoi grę (takim kimśmiał być Montolivo) i 2 obrońców którzy zapewnią stabilność z tyłu.No i zmiana trenera bo wypuszczenie Matriego w 1 składzie to jakaś parodia.

Gratulacje dla fanów Milanu i dla Kaki(Mistrz) !

Łukaszenko17 | 06.01.2014 17:23

Gratulacje, dobra postawa. Dużo buków stawiało ten mecz na "X".

Dumny_Milanista | 06.01.2014 17:24

Rośnie nam nowy gwiazdor Cristante (oby)

Michal_Juve124 | 06.01.2014 18:08

Brawa dla Milanau,Cristante ale największe dla Kaki!

gibki | 06.01.2014 18:10

Tak jak chłopaki piszą, Nocerino i Matri to *****lone beztalencia. Świetny Kaka, bardzo fajnie wypadł Cristante. Emanuelson...ostatnio motor napędowy Milanu!

Wizytówką gry Matriego w Milanie bardziej niż całą pierwsza połowa, to pierwsze 15 minut drugiej połowy. DOsłownie Skandal :D niech ginie

django1897 | 06.01.2014 18:14

Brawo ACM! Oby tak dalej bo liga goni dalej :) a LM bez Milanu to już nie to samo. Ciężko będzie ale ilczę na powtórkę sprzed roku i walke do ostatniej koleiki zakończona Happy ANd:P

Masakra | 06.01.2014 18:18

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Ważne, że na 0 z tyłu. Wygrajmy kolejne 5 meczy pod rząd - wtedy pomyślimy o gonieniu kogokolwiek. W tej chwili to my raczej uciekamy od strefy spadkowej niż gonimy czołówke.

Prostytucjusz | 06.01.2014 18:19

W sumie śmiesznie będzie jak Milan spadnie do Serie B bo LM wygra i będą jaja.:)

VkG | 06.01.2014 18:22

Matri i Nocerino zrobili kolejny krok w stronę opuszczenia Milanello...Przeciez taka gra to skandal !!! Reszta zespołu -  poprawna postawa :) Kaka gracz meczu !!!

Fragles260781 | 06.01.2014 19:16

Od samego początku twierdziłem, że transfer Kaki to dobre posunięcie ze strony Milanu. Chyba wszyscy mnie poprą jak stwierdzę, że od samego początku pokazywał serce do gry i chciał ciągnąć ten zespół do przodu. Mam nadzieję że za jakiś czas po strzeleniu gola pokaże koszulkę Milanu z napisem " Kaka 200". Prawdziwy lider, Montolivo powinien oddać mu opaskę kapitana, bo nie oszukujmy się ..... do Kaki sporo mu brakuje. Co do meczu.... przed Kaką czapki z głów, na plus Cristante i Emanuelson. Co do Noncerino i Matriego.......sami widzieliście. A swoją drogą, linia pomocy z Kaką i Hondą wygląda bardzo obiecująco

tomusrydy | 06.01.2014 19:29

Matri i Nocerino - symbole upadku Milanu... Co ci piłkarze robia w kadrze tak utytułowanego klubu. Oni sami chyba nie wiedzą. Nie przekonywał mnie dzisiaj również De Jong, ale po wielu dobrych meczach może przyjść jeden słabszy. Zdecydowany plus dla Kaki (jak prawie zawsze) i Cristante. Dobrze zagrali również Emanuelson, a Robinho po swojemu - trochę pomieszał, ale swoje też popsuł. Ławka rezerwowych dla niego to chyba szczyt możliwosci w tym momencie.

W nastepnym spotkaniu w lidze chce zobaczyc z przodu Kakę Honde i Balo. W środku miło byłoby zobaczyc też Cristante.

elegante | 06.01.2014 20:27

Ważne są trzy punkty i wysokie zwycięstwo,mimo,że Atalanta miała swoje sytuację,żeby zdobyć bramki to jednak przegrali z nami dość wysoko.Abbiati świetny mecz ,pomimo już konkretnego wieku forma nadal dopisuję a to cieszy,Kaka piłkarz meczu,Cristante także dobre zawody.Mario dał bardzo dobrą zmianę,a Matri jak zwykle chciał,ale w przełożeniu na rzeczywistość nie wychodziło,jak zwykle.

FORZA MILAN!

Italia00 | 06.01.2014 20:46

Spokojnie, to tylko Atalanta...

Milan jest na beznadziejnym miejscu, z beznadziejnym dorobkiem punktowym po 18 kolejkach, więc jedno zwyciestwo nic specjalnego tu nie czyni.
Niech najpierw Milan podtrzyma swoją passę.

elegante | 06.01.2014 21:00

@Italia00
Może to żaden argument,ale Atalanta urwała punkty Interowi i Romie,a wygrała z Lazio...
Zresztą radość jest jak najbardziej miejscu bo jak na razie jest mało powodów to optymizmu...

FCJuventusTuryn | 06.01.2014 21:20

Brawo Milan tak trzymac , moze jeszcze sezon nie jest do konca pogrzebany.

coleman | 06.01.2014 22:46

Jestem kibicem Milanu i milo czytac uprzejme komentarze kibicow Juve i Fiorentiny. Pozdrowienia chlopaki. Forza Milan

suchy2666 | 06.01.2014 23:00

Cos mi sie wydaje ze te cieple komentarze sa tylko dlatego ze milan jest daleko od tych drużyn:-D

Rossonero1989 | 06.01.2014 23:28

Ja z kolei się mocno pomyliłem przy powrocie Kaki. Bałem się, że będzie jak z Shevą. Ale Kaka to jest niesamowita jakość dla tej drużyny i w końcu mamy w składzie autorytet dla reszty drużyny. Tego ewidentnie brakowało i bardzo się cieszę, że to odpaliło :) Zmiana trenera i może z tym składem plus Honda i Rami (a może ktoś jeszcze) stać nas na spokojnie miejsce premiowane awansem do LM i walkę o mistrzostwo, nie mówię o tym sezonie). Niestety nie sądzę, że Matri zostanie sprzedany. Kosztował stosunkowo dużo kasy i po raz kolejny się nie sprawdził. Jego wartość mocno zmalała i musielibyśmy go oddać za grosze, a wątpię że się na to zdecydują włodarze Milanu. Nowy Rok ze zwycięstwem po bardzo przyzwoitej grze :) Czekam na więcej :)