Juventus triumfuje w Rzymie (video)

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  22.02.2020 22:22
Juventus zrobił kolejny krok w kierunku zapewnienia sobie mistrzowskiego tytułu. Podopieczni Antonio Conte, w zamykającym rywalizację w 32. kolejce spotkaniu, pokonali 2:0 na wyjeździe Lazio Rzym. Obie bramki dla Starej Damy padły po uderzeniach Arturo Vidala.

Spotkanie fatalnie ułożyło się dla gospodarzy, a świetnie dla faworyzowanego Juventusu. W siódmej minucie, prowadzący spotkanie sędzia podyktował rzut karny, po tym jak Cana faulował Vucinicia. Po kilku chwilach jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Vidal.

Lazio mogło odpowiedzieć 16. minucie, ale Onazi, który wpadł z piłką w pole karne uderzył z jego lewej strony bardzo niecelnie. Cztery minuty później bardzo dobrze w bramce Lazio interweniował Marchetti, który odbił piłkę po strzale Vucinicia, który starał się wykorzystać dośrodkowanie z rzutu wolnego.

W 25. minucie gorąco było pod bramką Juventusu, ale w doskonałej sytuacji w piłkę nie trafił jednak Ledesma. W kolejnych minutach zdecydowanie lepiej radzili sobie już piłkarze z Turynu. W 28. minucie podopieczni Antonio Conte podwyższyli na 2:0, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Vidal, który wykończył ładną akcję drużyny.

Do końca pierwszej połowy Juventus kontrolował wydarzenia na boisku. Dogodną sytuację do zdobycia trzeciego gola miał Marchisio, ale po jego strzale i rykoszecie piłka przeszła tuż obok słupka. Ostatecznie w pierwszej połowie wynik  nie uległ już zmianie.

W 56. minucie Juventus powinien już jednak prowadzić 3:0. Po strzale Pirlo z rzutu wolnego, Marchetti odbił piłkę prosto pod nogi Marchisio, który jednak fatalnie spudłował. Cztery minuty później stuprocentowej okazji do zdobycia kontaktowego gola nie wykorzystał natomiast Kozak, którego dobrym podaniem ze skrzydła obsłużył Ederson.

W kolejnych minutach kibice nie oglądali zbyt ciekawego spotkania. Gospodarze nie mieli żadnego pomysłu na stworzenie zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Buffona, natomiast goście spokojnie wyczekiwali na okazję do kontrataku.

W doliczonym czasie gry okazje mieli jeszcze Kozak i Klose, ale obaj spudłowali. Wynik tym samym nie uległ zmianie.

Lazio Rzym - Juventus FC 0:2 (0:2)
0:1 Vidal (k.) 8'