Milan znów zwycięża

dodał: Maciej Pietrasik  |  źródło: SerieA.pl  |  17.03.2012 20:05
Drużyna Milanu po raz kolejny może cieszyć się ze zdobycia trzech punktów. Mistrzowie Włoch i aktualni liderzy Serie A tym razem pokonali na wyjeździe Parmę, wygrywając 2:0.

Jako pierwsi okazję do zdobycia gola stworzyli sobie gracze Parmy. Sześć minut po pierwszym gwizdku arbitra okazję do zdobycia gola miał McDonald Mariga, ale uderzył nad bramką. Podobnym rezultatem kończyły się również próby Sebastiana Giovinco i Jaime Valdesa. W 16. minucie piłkę ręką w polu karnym gospodarzy zagrał Cristian Zaccardo i arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola bez większego problemu zamienił Zlatan Ibrahimović i mediolańczycy wyszli na prowadzenie.

Trzy minuty później okazję do podwyższenia rezultatu miał Urby Emanuelson, lecz jego próba nie trafiła w światło bramki. Strzał Ibrahimovicia został natomiast obroniony przez Antonio Mirante. Później tempo meczu nieco spadło, a piłkarze obu drużyn nie stwarzali dobrych sytuacji do zdobycia gola. Strzały Morrone i Floccariego bronił golkiper Milanu, mistrzowie Włoch uderzali natomiast niecelnie. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy własnego bramkarza omal nie pokonał Thiago Silva, ale futbolówka trafiła w poprzeczkę i na przerwę Milan schodził przy jednobramkowym prowadzeniu.

Drugą połowę Parma rozpoczęła od próby wyrównania stanu pojedynku. Dwie minuty po wznowieniu gry Abbiati dobrze zachował się po uderzeniu Jonathana, po chwili niecelnie uderzył natomiast Jonathan Biabiany. W 52. minucie spotkania szansę na podwyższenie wyniku miał natomiast Ibrahimović, ale na posterunku znajdował się Mirante. To, co nie udało się Szwedowi, udało się Emanuelsonowi, który trzy minuty później popisał się induwidualnym rajdem i zdobył gola na 2:0.

W 65. minucie spotkania Milan po raz kolejny zaatakował, Antonio Nocerino nie trafił jednak w światło bramki. Pod koniec drugiego kwadransa tej części gry szansę na gola kontaktowego miał natomiast Giovinco, ale nie zdołał nawet zmusić bramkarza rywali do interwencji. Mimo kolejnych ataków Parmy rezultatu spotkania nie udało się już zmienić, choć po strzale Floccariego piłka trafiła w poprzeczkę i piłkarze Milanu po zwycięstwie 2:0 wracali będą do domu w bardzo dobrych humorach.

FC Parma - AC Milan 0:2 (0:1)
0:1 - Ibrahimović (k.) 17'
0:2 - Emanuelson 55'