Milan ponownie przed Juventusem

dodał: Krzysztof Kuźmicz  |  źródło: SerieA.pl  |  19.02.2012 16:52
AC Milan pokonał dziś na wyjeździe Cesenę 3:1 i ponownie to on jest na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Serie A. Gole dla zwycięzców zdobyli dziś Muntari, Emanuelson oraz Robinho (fot). Odpowiedział jedynie Pudil.

Po doskonałym wyniku osiągniętym w spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko Arsenalowi, dziś nikt nie dopuszczał do myśli straty punktów przez Milan, tym bardziej, że wczoraj zwycięstwo w meczu ligowym zanotował Juventus i Rossoneri nie mogli sobie pozwolić na stratę punktów na obiekcie walczącej o utrzymanie Ceseny, by Stara Dama nie odskoczyła im w klasyfikacji.

Rzeczywiście już początek meczu pokazał, że goście będą dominować w tym spotkaniu, konsekwentnie realizując swój plan na ten mecz.

Pierwsza bramka padła jednak dopiero po niespełna półgodzinie gry. Wtedy to Thiago Silva uderzył na bramkę rywala, Antonioli nie poradził sobie z tym strzałem i „wypluł” futbolówkę przed siebie. Do dobitki najszybciej dopadł pozyskany niedawno z Interu Muntari i mieliśmy 0:1.

Po chwili przyjezdni cieszyli się z drugiego gola. Ponownie na listę strzelców wpisał się pomocnik. Piłkę jeszcze na swojej połowie przejął Robinho, po czym pobiegł w kierunku bramki, odgrywając po chwili do Emanuelsona. Ten przymierzył i pięknym strzałem podwyższył na 0:2.

Po zmianie stron swoje okazje i to bardzo dobre miała Cesena, która jednak zmarnowała je zawodowo. Milan nie pozostał dłużny i w 55. minucie sam stanął przed szansą na podwyższenie. Robinho dostał piłkę od Abate i pokonał Antoniolego, udowadniając że niewykorzystane sytuacje potrafią się mścić.

Cesena nie rezygnowała z walki o choćby honorowe trafienie i w 65. minucie swój cel osiągnęła. Błąd popełnił Bonera, który wybił piłkę wprost pod nogi Pudila, a ten uderzył bez zastanowienia z woleja doprowadzając do stanu 1:3, wciąż bezpiecznego dla gości.

Ostatecznie wynik ten nie uległ już zmianie i Milan ma ponownie punkt przewagi nad Juventusem, podczas gdy turyńczycy nadal mają jedno spotkanie do rozegrania więcej.

AS Cesena – AC Milan 1:3 (0:2)
0:1 Muntari 29'
0:2 Emanuelson 31'
0:3 Robinho 55'