19-latek na celowniku gigantów Serie A. “Byłby świetnym partnerem dla Lukaku”

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Grzegorz Wajda

Marcos Paulo to kolejna perełka z Fluminense. Jak donosi jego agent, latem Portugalczyk może za darmo zmienić klub, a wśród zainteresowanych zostały wymienione Juventus, Inter oraz Milan.

Kontrakt Marcosa Paulo z brazylijskim zespołem wygaśnie 1 lipca 2021 roku. Młodzieżowy reprezentant Portugalii jest ponoć w kontakcie z największymi włoskimi zespołami i to właśnie Serie A ma być punktem docelowym dla młodego gracza.

Swojego podopiecznego rozlegle opisał agent piłkarza, Frederico Pena.- Na razie nikt nie może negocjować z Marcosem bez zgody klubu. Mogę tylko powiedzieć, że w ostatnich latach prowadziliśmy rozmowy z Interem, ale także z Milanem i Juventusem. Paulo ma portugalski paszport i to normalne, że ze swoją charakterystyką gry interesuje wiele klubów. Zobaczymy, co się wydarzy – powiedział Pena, zwracając uwagę na kolejny fakt, dzięki któremu 19-latek jest jeszcze atrakcyjniejszy dla europejskich zespołów. Mowa rzecz jasna o obywatelstwie portugalskim, przez co nie zajmowałby miejsca w kadrze dla zawodników spoza Unii Europejskiej.

Inter znajduje się wśród dziesięciu największych klubów na świecie. Fluminense nie sprzedało Marcosa w zeszłym sezonie przez pandemię, musimy zrozumieć, co się teraz stanie. Zobaczymy, co się wydarzy, może zechce podpisać nowy kontrakt z Fluminense. Mam z klubem dobre relacje – nie zamykał drzwi swemu klientowi Frederico Pena.

– To niełatwy wybór. W styczniu może wpłynąć niska oferta, a klub będzie musiał zadecydować. To nie będzie łatwe, biorąc pod uwagę potencjał gracza, ale i ekonomiczną sytuację klubu. Paulo wychował się we Fluminense, przez co może zechcieć przedłużyć kontrakt. Czasem pod kątem psychologicznym lepiej jest zmienić klub za konkretną ofertę, a nie jako wolny agent, następne miesiące będą decydujące – ocenił sytuację Marcosa Paulo agent.

Na koniec zdecydował się na odważną charakterystykę swojego podopiecznego. – To nie klasyczny środkowy napastnik, ani skrzydłowy, jest atakującym, który wspiera klasyczną “dziewiątkę”. Jeśli grałby dla Interu, byłby świetnym wzmocnieniem Romelu Lukaku. Według mnie jest połączeniem, zachowując proporcje, hipotetycznego połączenia umiejętności Paulo Dybali i Rivaldo – zakończył agent.

Komentarze