LN: Włosi zgodnie z planem, wygrali grupę

Andre Belotti

Reprezentacja Włoch pokonała w swoim ostatnim meczu w 2020 roku 2:0 (1:0) Bośnię i Hercegowinę, dzięki czemu zakończyła zmagania w swojej grupie na pierwszym miejscu. Tym samym Squadra Azzurra wygrała wszystkie trzy listopadowe spotkania, notując w nich łącznie osiem trafień, nie tracąc żadnego gola.

Reprezentacja Włoch przystępowała do swojej potyczki z celem, którym było po pierwsze zwycięstwo, aby zakończyć zmagania w rywalizacji grupy pierwszej dywizji A w Lidze Narodów UEFA na pierwszej pozycji, dzięki czemu Squadra Azzurra mogłaby gościć uczestników Final Four rozgrywek. Ponadto Italia chciała zakończyć rok 2020 bez porażki. Niemniej gospodarze meczu mieli nadzieję na popsucie dobrych nastrojów Włochów po starciu z Polską.

Pierwsza groźna akcja w spotkaniu wyszła z inicjatywy Bośniaków. Zaskoczyć bramkarza rywali starał się Rade Krunić, ale próba zawodnika gospodarzy została zablokowana, więc cała akcja spaliła na panewce. Odpowiedź Włochów miała natomiast miejsce w 22. minucie, gdy po szybkiej kontrze na listę strzelców wpisał się Andrea Belotti. Napastnik Torino FC oddał nieczysty strzał po podaniu Lorenzo Insigne, po którym futbolówka wylądowała w siatce.

Goście mieli okazję na podwyższenie swojego prowadzenia, gdy na mocny strzał z lewej nogi pozwolił sobie Domenico Berardi. Kenan Pirić nie dał się jednak zaskoczyć. Podopieczni Dusana Bajevicia najbliżej szczęścia byli natomiast pod koniec pierwszej połowy, gdy gola starał się strzelić Amer Gojak, ale bez efektu. Tym samym na przerwę dowodzona z ławki przez Alberico Evaniego drużyna schodziła w lepszych nastrojach.

Po zmianie stron na boisku pojawił się Giovanni Di Lorenzo, który zmienił w szeregach gości Alessandro Florenziego. W kontekście samej gry Italia jednak nie szarżowała tempa w drugiej odsłonie, skupiając się na kontrolowaniu gry. Niemniej w 67. minucie Włoch Berardi popisał się efektownym strzałem z powietrza z niełatwej sytuacji, zatem reprezentacja Włoch objęła dwubramkowe prowadzenie.

Do końca zawodów rezultat nie uległ już zmianie. Tym samym Włosi z 12 punktami wygrali rywalizację w swojej grupie, notując swoje trzecie zwycięstwo w Lidze Narodów UEFA. Squadra Azzurra kontynuuje zatem swoją serię meczów bez porażki, która liczy już 22 spotkania. W tym czasie Włosi odnieśli 17 zwycięstw.